Novinky

Ergonomická židle HAG Capisco – ikona severského designu

Jen málo návrhů nábytku odolá zkoušce času. Capisco vyvinuté v 70. letech s cílem překonat stereotypní sedací návyky zůstává i dnes svým vzhledem a účelností stále aktuální a celosvětově populární židlí.

Ergonomická židle HAG Capisco – ikona severského designu

Když v 70. letech legendární průmyslový designer Peter Opsvik navrhoval ergonomickou židli Capisco, měl jasný cíl - najít netradiční řešení pro sezení na kancelářské židli. Úspech jeho práce dokládá čas. Z židle oblíbené nadšenci skandinávského designu se po 35 letech Capisco stalo světově proslulou židlí.

Ergonomie překonávající stereotypní sezení

Sezení Hag Capisco je specifické svým zřetelně odlišným tvarem připomínajícím koňské sedlo. Při vývoji ergonomického sedáku i opěráku se nechal Peter Opsvik inspirovat držením těla při jízdě na koni. To umožňuje sedět vzpřímeně s přirozeně zakřivenou dolní částí zad a mít otevřené kyčelní klouby. Svaly jsou tak uvolněnější, nepřetěžované, krev lépe proudí a tělo není v napětí. Dle motta "nejlepší pozice pro sezení je vždy ta další" můžete na Capiscu flexibilně střídat pozice a podpořit své aktivní sezení při dlouhodobé práci.

Ergonomická židle (ne)jen k výškově nastavitelným stolům

Málokterá ergonomická židle je tak dobře uzpůsobena pro práci v různých výškách sedu jako Hag Capisco. Důvodem je nejen tvar sedáku, ale také velký rozsah výškově nastavitelného pístu (dostupný ve 3 velikostech). S Capiscem si tak velmi snadno změníte pozici z plného sedu přes polosed ke stání s oporou. Plný potenciál židle využijete u výškově nastavitelných stolů, kdy se během dlouhodobé práce můžete postavit a přitom se opřít. Pro oporu a úlevu nohou lze Capisco dovybavit také opěrným kruhem. Nicméně i u výškově pevných pracovišť Capisco podporuje aktivní sed a střídání několika způsobů sezení. 

Elegantní sezení do každého pracoviště

Capisco je nadčasovým sezením s propracovanou ergonomií a jedinečným ladným tvarem, které zapadne do každého prostoru - pragmatické kanceláře, elegantní domácí pracovny i nápaditého studentského koutku.

Capisco se nabízí v těchto modelech:

Ergonomická židle Hag Capisco

- originální model
- ideální při dlouhodobé sedávé práci
- kloubí pohodlí ergonomického čalouněného křesla s dobrým designem
- ve variantě koňské sedlo a dámské sedlo
- kvalitně zpracované čalounění, výběr potahových materiálů
- kříž s pohodlnou základnou pro nohy
- 3 výšky pístu
- doplňkově opěrka hlavy a kruh pro oporu nohou

Ukázka:
Ergonomická židle HAG Capisco 8106 bílá
Ergonomická židle HAG Capisco 8107 stříbrná s opěrkou hlavy
Ergonomická židle HAG Capisco 80106 černá s opěrným kruhem

Ergonomická židle Hag Capisco Puls

- ekonomická varianta
- ideální pro krátkodobější pohodlné sezení (neformální pracovní prostory, studentské pracovní koutky)
- plastový opěrák a částěčně čalouněný sedák
- kříž s pohodlnou základnou pro nohy
- 3 výšky pístu
- doplňkově odnímatelný čalouněný potah na sedák a kruh pro oporu nohou

Ukázka:
Ergonomická židle HAG Capisco Puls 8010 růžová
Ergonomická židle HAG Capisco Puls 8020 - odnímatelný čalouněný sedák
 

Oba modely si můžete vyzkoušet v našem Studiu. Kontaktujte nás a domlovte si termín návštevy nebo zapůjčení k testování ve Vašem pracovním prostředí.