Rady z ergonomie

Ergonomie práce u počítače ve stoje

Jak je to vlastně s prací ve stoje u počítače? Téměř všude kolem nás lze zaslechnout nebo se dočíst o tomto trendu. Jaká je vlastně realita namísto teorií napsaných všude na internetu?

Ergonomie práce u počítače ve stoje

Proč práce ve stoje?

Ještě před pár lety vyhledávalo tento typ pracovní pozice malé procento uživatelů. Většinou to bylo z důvodu pooperačních zdravotních problémů nebo podobných důvodů. Když jsme někomu řekli o výškově nastavitelném stolu ovládaném pomocí elektřiny, sklidili jsme smích. Proč bych utrácel za takový nesmysl, argumentovali často uživatelé.

Dnes se ale doba změnila a čím dál více lidí řeší práci ve stoje. Většinou to začíná domácí výrobou stolku a hledáním té správné pozice a velikosti pracovní plochy spojené s nestabilitou a nevariabilitou. V podstatě nejde o to, že bychom potřebovali celou pracovní dobu stát u počítače. Jde o to, že potřebujeme čas od času změnit pracovní pozici ze sedu do stoje a naopak. V tomto případě uvítáme intuitivní, rychlé a snadné ovládání doplněné o stabilitu obvzláště v horní pozici stolu.

Několik řešení umožňující práci ve stoje

U nás ve studiu umožňujeme každému zájemci si nezávazně vyzkoušet několik systému, které umožňují práci ve stoje.

Mechanicky výškově nastavitelné stoly pomocí kličky jsou určeny spíše pro nižší osoby nebo mohou být cenově přijatelným řešením nastavitelnosti stolu při sezení. Při sezení na různých židlích jsou totiž odlišné výšky sedu způsobené rozdílnou konstrukcí každého typu židle.

Elektricky výškově nastavitelné stoly umožňují pomocí tlačítka snadno během chvilky nastavit výšku stolu do požadované pozice a díky ovladači s displejem uložit do paměti až tři pozice, které Vám vyhovují. Nadstavbou tohoto ovladače může být dálkové ovládání pro komfortnější ovládání celého pracoviště.

Výškově nastavitelný stůl QuickStand není tak úplně stůl, ale zařízení, které lze upevnit téměř na každý pracovní stůl. Díky tomuto systému lze nastavit pouze klávesnici s myší a monitor pro práci ve stoje během vteřiny bez nutnosti zvedat celý pracovní stůl a čekat několik vteřin na vysunutí do požadované výšky.