Rady z ergonomie

Vybavte Vaši pracovnu ergonomicky

Jste ve fázi plánování nové pracovny a nevíte si rady? Nejčastějším kritériem při vybavování pracovny bývá moderní vzhled celého prostoru. Jak ale zkloubit vzhled a funkcionalitu s dokonalou ergonomií?

Vybavte Vaši pracovnu ergonomicky

Neřešte jen jak to vypadá

Ne vždy to, co vypadá hezky a vzdušně musí být zaručeně ergonomické. Při plánování pracovny je zapotřebí myslet především na to, jak se Vám v ní bude pracovat. Pracovna není jen místo, které bude reprezentovat Váš vkus a životní styl, ale bude Vaším každodením společníkem, který by se neměl stát noční můrou v podobě bolestí zad, bolesti hlavy od zablokovaného krku, únavou nohou s nedostatečného prokrvování od nekvalitního sedáku židle, které v obchodě vypadala tak báječně, když jste ji kupovali.

Začněte výběrem židle a až potom stolu

Když si v obchodě začnete zkoušet židle, zjistíte, že každá židle za optimálního nastavení pravého úhlu v kolenou má jinou výšku. Je to způsobené rúznou hloubkou sedáku a nastavením područek, které jsou také na každé židli odlišně konstruované. Z tohoto důvodu doporučujeme vybrat nejvhodnější židli Vašim tělesným proporcím a až poté začít vybírat stůl. V našem studiu si vybranou židli přisunete k nastavitelnému stolu, kde si můžete nasimulovat nejvhodnější výšku Vašemu posedu.

Jak je to se standardní výškou stolu

Ačkoliv se může jevit, že běžné stoly se vyrábějí v univerzální výšce není to pravda a narazíte na velmi odlišné výšky stolů napříč trhem. Nastavitelné stoly nejen, že řeší výšku pro práci v sedě, ale lze je použít i pro práci ve stoje a ulevit tak organismu od dlouhodobé sedavé polohy, ke kterému lidské tělo není konstruované, ale dnešní doba si tuto daň vybírá nemilosrdně a na každodenním pořádku.

Kompletní nabídka ergonomického vybavení do pracoven ZDE