Jak zařídit dětský pracovní koutek

Dětská rostoucí židle s opěrným kruhem nebo bez něj?

Možná jste už při výběru židle pro svého budoucího školáka narazili v nabídce dětských rostoucích židlí na židli s opěrným kruhem. V jakých případech tuto židli zvolit?

Dětská rostoucí židle s opěrným kruhem nebo bez něj?

Na dobře zvolené dětské rostoucí židli dosáhne dítě při sedu celými chodidly na zem. Tím je zajištěn správný posed a stabilita páteře.

Volba dětské rostoucí židle bez kruhu

V případě, že pořizujete sestavu rostoucí dětské židle a rostoucího dětského stolu, je volba jednoduchá. Vybíráte takovou židli, na které předškolák sedí ve správné pozici v jejím nejmenším nastavení. Rostoucí stůl přizpůsobíte aktuální výšce sezení a oba kusy nábytku přizpůsobujete růstu dítěte v dalších letech. Opěrný kruh není v tomto případě potřeba.

Kdy zvolit dětskou rostoucí židli s kruhem

V případě, že už jste pořídili nebo budete z různých důvodů pořizovat „dospělácký“ stůl s nemožností nastavení výšky, může být výběr dětské židle, ze které dítě dosáhne chodidly na zem, komplikovanější. 

Aby dítě mohlo na stole pohodlně pracovat, nestačí většinou nastavit židli v jejím největším nastavení, zpravidla by měla být židle vybavena ještě vyšším pístem. Ať tak nebo tak, dítě na zem nedosáhne. V tomto případě doporučujeme zvolit dětskou rostoucí židli s kruhem, který umožní nohy opřít a stabilizovat páteř.

Ceník dětských židlí

Ceník dětských stolů

Dětská rostoucí židle s kruhem v praxi

Před časem jsme otázku „s kruhem či bez kruhu“ řešili i s designérkou Gabrielou Novákou z Gadesign. Gabriela při zařizování pracovního koutku pro svého syna preferovala na míru vyrobený pracovní stůl o běžné velikosti. Po konzultaci zvolila dětskou rostoucí židli Freaky Sport s vyšším pístem a kruhem.

Fotografie níže zachycují
- konečnou volbu designérky
- ukázku nevhodně zvolené dětské židle k běžnému stolu (žlutá židle bez možnosti opěry nohou a posunu opěráku)

Je pro Vás výběr dětské rostoucí židle aktuální?

Přečtěte si jak vybrat dětskou rostoucí židli.

Přijďte si také židličky vyzkoušet a vezměte děti s sebou. U nás ve Studiu Vaše dítě posadíme na židli, nastavíme jí dle tělesných proporcí a vůči aktuálnímu sedu nastavíme i správnou výšku rostoucího stolu.

Zároveň si můžete prohlédnout širokou nabídku barevných vzorníků klasických látkových i AQUACLEAN omyvatelných potahů.