Dětská rostoucí židle s opěrným kruhem nebo bez něj?

Možná jste už při výběru židle pro svého budoucího školáka narazili v nabídce na židli s opěrným kruhem. V jakých případech tuto židli zvolit?

Nejdůležitějším kritériem při výběru dětské židle je, aby dítě dosáhlo zplna celými chodidly na zem. Tím zajišťujeme správný sed a stabilitu páteři.

Volba dětské rostoucí židle bez kruhu

V případě, že pořizujete sestavu rostoucí dětské židle a rostoucího dětského stolu, je volba jednoduchá. Vybíráte takovou židli, na které školák sedí ve správné pozici v jejím nejmenším nastavení. Rostoucí stůl přizpůsobíte aktuální výšce sezení a oba kusy nábytku přizpůsobujete růstu dítěte v dalších letech. Opěrný kruh není v tomto případě potřeba.

Kdy zvolit dětskou rostoucí židli s kruhem

Už jste pořídili nebo budete z různých důvodů pořizovat „dospělácký“ stůl s nemožností nastavení výšky? Potom může být výběr židle, ze které dítě dosáhne chodidly na zem, komplikovanější. 

Aby dítě mohlo u stolu pohodlně pracovat, nestačí většinou nastavit židli v jejím největším nastavení. Zpravidla by měla být židle vybavena ještě vyšším pístem. Ať tak nebo tak, dítě na zem nedosáhne. V tomto případě doporučujeme zvolit dětskou rostoucí židli s kruhem, který umožní nohy opřít a stabilizovat páteř.

Je pro Vás výběr dětské rostoucí židle aktuální?

Přijďte si židličky vyzkoušet a vezměte děti s sebou. U nás ve Studiu Vaše dítě posadíme na židli, nastavíme jí dle tělesných proporcí a vůči aktuálnímu sedu nastavíme i správnou výšku rostoucího stolu. Zároveň si můžete prohlédnout barevné vzorníky klasických látkových i omyvatelných potahů.