Zdravotní židle HAG Capisco – ikona severského designu

Jen málo návrhů nábytku odolá zkoušce času. Capisco vyvinuté v 70. letech s cílem překonat stereotypní sedací návyky zůstává i dnes svým vzhledem a účelností stále aktuální a celosvětově populární židlí.

Když v 70. letech legendární průmyslový designer Peter Opsvik navrhoval ergonomickou židli Capisco, měl jasný cíl — najít netradiční řešení pro sezení na kancelářské židli. Úspěch jeho práce dokládá čas. Z židle oblíbené nadšenci skandinávského designu se po 35 letech Capisco stalo světově proslulou židlí.

Ergonomie překonávající stereotypní sezení

Sezení HÅG Capisco je specifické svým zřetelně odlišným tvarem připomínajícím koňské sedlo. Při vývoji ergonomického sedáku i opěráku se nechal Peter Opsvik inspirovat držením těla při jízdě na koni. To umožňuje sedět vzpřímeně s přirozeně zakřivenou dolní částí zad a mít otevřené kyčelní klouby. Svaly jsou tak uvolněnější, nepřetěžované, krev lépe proudí a tělo není v napětí. Dle motta “nejlepší pozice pro sezení je vždy ta další” můžete na Capiscu flexibilně střídat pozice a podpořit své aktivní sezení při dlouhodobé práci.

Židle HÅG Capisco se nabízí ve dvou modelech:

Ergonomická zdravotní židle HÅG Capisco

Ideální při dlouhodobé sedavé práci. Kloubí pohodlí ergonomického čalouněného křesla s dobrým designem, nabízí kvalitně zpracované čalounění a velký výběr potahových materiálů. Dodává se ve variantě “koňské sedlo” a “dámské sedlo”. V základní variantě je kříž s pohodlnou základnou pro nohy, 3 výšky pístu a doplňkově také opěrka hlavy a kruh pro oporu nohou.


Zdravotní židle HÅG Capisco Puls

Ekonomičtější varianta klasické židle HAG Capisco je ideální pro krátkodobější pohodlné sezení v domácích pracovních koutcích, studentských pracovnách nebo komerčních prostorách. Sedák a opěrák je z kvalitního příjemného polypropylenu. Sedák může být čalouněný částečně (vhodné pro děti, studenty a do zdravotnických zařízení) nebo zcela, kdy je čalouněný sedák odnímatelný. Kříž má pohodlnou základnu pro odkládání nohou a dle výšky postavy nebo pracoviště volíte ze 3 výšek pístu. Doplňkově lze pořídit i opěrný kruh pod nohy.